GHSGCA 2019 All-State Selections

Player of the Year
Matthew Feste
Walton
All State
Matthew Feste
Walton
Peyton Balant
West Forsyth
Jason Quinlan
West Forsyth
Anmol Jhangra
Brookwood
Myles Jones
Lambert
Robert Ferris
Roswell
Steve Kibare
Cherokee
Rob Rainey
North Cobb
Matthew Giesler
Walton
Tate Greer
Tift County
Honorable Mention
Steve Foernster
Lambert
Ryan Pollman
West Forsyth
Player of the Year
Averi Cline
Lambert
All State
Averi Cline
Lambert
Tess Davenport
Mill Creek
Iris Cao
Lambert
Emily Haigwood
Roswell
Rachel Burell
Lambert
Yedam Lee
Peachtree Ridge
Kady Foshaug
Roswell
Alice Acosta
North Gwinnett
Honorable Mention
Ebby Somers
Lowndes
Bridget Hoang
Peachtree Ridge
Catherine Stoerker
South Forsyth
Kennedy Arnette
South Forsyth
Lauren Maher
North Gwinnett
Player of the Year
Andy Mao
Johns Creek
All State
Andy Mao
Johns Creek
Jack Vajda
Creekview
Preston Topper
Johns Creek
Deven Patel
Johns Creek
Carter Pendley
Dalton
Will Spivey
Coffee County
Brantley Baker
Lee County
Luke Ledford
Creekview
Blake Farbman
Cambridge
Bruce Murphy
Johns Creek
Honorable Mention
Logan Attaway
Harrison
Fred Bruce
North Atlanta
Jackson Cross
Lanier
Ethan Day
Dalton
Bobby Hrdlicka
Glynn Academy
Andrew Kim
Chattahoochee
Mike Leanos
Harrison
Player of the Year
Gen Wu
Johns Creek
All State
Gen Wu
Johns Creek
Kate Song
Johns Creek
Erika Scutt
Northview
Amy Ng
Johns Creek
Kimberly Shen
Chattahoochee
Michelle Cao
Northview
Padgett Chitty
Valdosta
Sarah Hsu
Lanier
Honorable Mention
Makenna Brindley
Pope
Grace Lansdell
Valdosta
Kendall Smith
Lakeside, Evans
Sanika Kulkarni
Alpharetta
Maddy Schultz
Chattahoochee
Michelle McGrath
Northgate
Morgan Nichol
Gainesville
Player of the Year
Hogan Ingram
Rome
All State
Hogan Ingram
Rome
Jarrod Edwards
Ola
Cole New
Carrollton
Luke Phillips
Star's Mill
George Langham
Star's Mill
Jackson Buchanan
Buford
Mason Kleinlein
Statesboro
Trevor Bassett
Ola
Luke Pezold
Carrollton
Ford Berger
Statesboro
Honorable Mention
Lee Smith
Ware County
Phillip Clendenin
Riverwood
Player of the Year
Mailey Buzzell
Veterans
All State
Mailey Buzzell
Veterans
Liza Eubanks
Star's Mill
Ashleigh Mead
Union Grove
Bella Sapp
South Effingham
Morgan Gray
Carrollton
Carlin Paulk
Ware County
Abbie Cheney
South Effingham
Kamryn Roberts
Buford
Honorable Mention
Ellie Camp
Star's Mill
Mary Hunter
Star's Mill
Player of the Year
Jonathan Parker
Columbus
All State
Jonathan Parker
Columbus
Jay Beach
Richmond
Buck Brumlow
Cartersville
Stephen Kinsel
St. Pius X
Cole Kirkland
Northside
Luke Koenig
North Oconee
Matthew Larkin
Marist
Carter Loflin
St. Pius X
Marcus Reynolds
North Oconee
Payne Sells
Perry
Honorable Mention
Shaun Cook
St. Pius X
Riley Grant
LaFayette
Aren Patel
Woodward
Player of the Year
Morgan Ellison
Woodward Academy
All State
Morgan Ellison
Woodward Academy
Maddy Krueger
Columbus
Aly Francis
Woodward Academy
Woo Wade
Marist
Ayanna Habeel
Woodward Academy
Catie Craig
White County
Ainsley Cowart
Central Carrollton
Loralie Cowart
Central Carrollton
Allie Kantor
Blessed Trinity
Honorable Mention
Teagan Fritts
Woodward Academy
Mary Catherine McDaniel
Columbus
Mimi Taylor
Marist
Player of the Year
Sam Lape
Westminster
All State
Sam Lape
Westminster
David Dickey
Westminster
Harris Barth
Westminster
Luke Ferrara
Lovett
Walker McPhail
Westminster
William Love
Westminster
Gage Winkler
North Murray
Gavin Noble
Ringgold
P.A. Kilburn
Monroe Area
Robert Ghirardini
Lovett
Honorable Mention
Michael Osborne
Hart County
Cole Bergman
Westminster
Player of the Year
Tori Owens
Murray County
All State
Tori Owens
Murray County
Mikayla Dubnik
North Hall
Eujin Pyon
Rutland
Aleks Golde
Pace
Sloan Lanier
Pierce County
Ashley Jian
Westminster
Madison Walley
Morgan County
Kylee Thorton
Calhoun
Jenny Pyon
Rutland
Emma Day
Pierce County
Honorable Mention
Ashlyn Burch
Lumpkin County
Player of the Year
Ian Glanton
Metter
All State
Ian Glanton
Metter
Tyler Lipscomb
Bremen
Jackson Toole
Vidalia
Nathan Thornton
Elbert County
Chase Johnson
Harlem
Will Altman
Metter
Ty Cranford
Bleckley County
Cody Boazman
Model
Cade Curl
Metter
Jensen Rainey
Dodge County
Grayson Bowen
Metter
Player of the Year
Averi Schrews
Bremen
All State
Averi Schrews
Bremen
Kristen Crooms
Metter
Emma Saunders
St. Vincent's Academy
Gittle Sciolis
Bremen
Lily Johnson
Elbert County
Lucy Wiegert
Bleckley County
Brooke Krieg
Bleckley County
McKinley Cranford
Bleckley County
Player of the Year
Lindsey Cordell
Darlington
All State
Lindsey Cordell
Darlington
Bo Blanchard
Brookstone
Parker Rostowsky
Mount Paran
Cannon Crane
Holy Innocents
Peyton Shedd
Prince Avenue
Will Stakel
Wesleyan
Jack Stratford
Christian Heritage
Reed Lotter
Savannah Country Day
Luke Dasher
First Presbyterian Day
Connery Meyer
Mount Paran
Honorable Mention
Mason Whatley
Aquinas
Trey Mixon
First Presbyterian Day
Hardin Chambliss
Christian Heritage
Jake Kephart
Mount Vernon
Mason Cady
Christian Heritage
Player of the Year
Meredith Bennett
Athens Academy
All State
Meredith Bennett
Athens Academy
Meghna Grover
Atlanta International
Maggie Jackson
Tallulah Falls
Nea Leppanen
Darlington
Liza Frisbee
Darlington
Brinson Hall
Tallulah Falls
Sanders Hinds
Brookstone
Jada Richardson
Wesleyan
Honorable Mention
Sa Copelan
Brookstone
Ella Stoll
Walker
Nora Anderson
Atlanta International
Caroline Clemons
Mount Vernon
Savanna Messner
Mount Vernon
Player of the Year
Thad Clark
Schley
All State
Thad Clark
Schley
Tucker Wingham
Gordon Lee
Anthony Ford
Drew Charter
Vic Mincey
Jenkins
Ryan Smith
Lake Oconee
Solomon Dobbs
Drew Charter
Ethan Jones
Mount Zion
Rylan Black
Lake Oconee
Rowe Wilson
McIntosh County Academy
Bailey Sause
Emanuel County Institute
Honorable Mention
Jeremy Davis
Commerce
Johnny Brooks
Taylor
Riley Davidson
Montgomery
Player of the Year
Katie Sheck
Lake Oconee
All State
Katie Sheck
Lake Oconee
McCall Miller
Gordon Lee
Cameron Ford
Commerce
Kelli Sheck
Lake Oconee
Jessica Hickman
Gordon Lee
Kristin Tash
Commerce
Adia Barnes
Drew Charter
Hailey Fisher
Drew Charter
Macy Williams
Seminole
Honorable Mention
Cora Mount
Gordon Lee
Shelby Ross
Drew Charter
McKenzie McRee
Commerce